
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 220 nF |
| Voltage Rating (DC) | 50 V |
| Tolerance | 10 % |
| Length | 1.6 mm |
| Width | 800 µm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | X7R |
| Case Code (Imperial) | 0603 |
| Case Code (Metric) | 1608 |
| Height | 800 µm |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 50 V |
| Depth | 800 µm |
| Thickness | 889 µm |
| Halogen Free | Halogen Free |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Voltage | 50 V |
| Max Length | 1.7 mm |
| Max Width | 900 µm |
| Min Length | 1.5 mm |
| Min Width | 700 µm |
| Max Thickness | 900 µm |
| Min Thickness | 700 µm |
Stock: 10884
Distributors
pcbx
Unit Price$0.09404
Ext.Price$0.09404
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.09404 | $0.09404 |
| 10 | $0.03694 | $0.36940 |
| 50 | $0.03432 | $1.71600 |
| 100 | $0.03189 | $3.18900 |
| 500 | $0.02436 | $12.18000 |
| 1000 | $0.02189 | $21.89000 |
| 3000 | $0.01848 | $55.44000 |
| 5000 | $0.01560 | $78.00000 |
| 10000 | $0.01317 | $131.70000 |
